Vymena steracu pred zimou

Výměna stěračů před zimou

Za bezpečnou jízdou stojí perfektní výhled z okna

Perfektní výhled z vozu má vliv na bezpečnost a nejen na tu vaši, ale i dalších osob, které může provoz vašeho vozidla ovlivnit. Za všech okolností musíte mít jistotu, že jsou vaše stěrače v odpovídajícím stavu a že vám tak umožní bezpečnou jízdu i za nepříznivého počasí. I jediná vteřina, kdy špatně vidíte přes čelní sklo, může mít fatální následky. Přesto většina řidičů výměnu stěračů podceňuje.

Jak často měnit stěrače?

My v Carglass, jakožto přední poskytovatel služeb spojených s opravou a výměnou autoskel, věříme, že stěrače by se měly vyměnit dvakrát do roka – na jaře a na podzim, případně i vícekrát, pokud jsou opotřebené nebo pokud vyměňujete poškozené čelní sklo.

Přes zimu působí na stěrače mráz a led, častěji s nimi stíráme a tak není divu, že gumičky rychleji ztvrdnou, zpuchří či popraskají. Přes léto se mohou naopak vlivem vysokých teplot zkroutit a nestírat pak rovnoměrně po celé ploše. Jakmile stěrače zanechávají šmouhy nebo pruhy, na některých místech nestírají vůbec nebo pokud jsou hlučné, je nezbytné je co nejdříve vyměnit.

Rovněž doporučujeme stěrače vyměnit rovnou při výměně čelního skla. Pokud by došlo k tomu, že starý stěrač poškrábe nově vyměněné sklo, na pojišťovně tuto škodu neuplatníte a museli byste si ji hradit z vlastních finančních prostředků.

Správný výběr a odborná montáž

Naši zaměstnanci na pobočkách vám s výměnou stěračů poradí. Najdeme pro vás vhodný typ a rozměr pro vaše vozidlo. Na trhu je několik variant a velikostí, které by při neodborném nákupu nemusely na váš vůz pasovat a vy zbytečně utratíte peníze. Na našich pobočkách jsou k zakoupení skladem nebo na objednávku kvalitní, ale zároveň cenově dostupné stěrače značky Bosch. V případě zakoupení stěračů u nás, vám náš technik provede montáž nových stěračů zcela zdarma. Nemusíte se tedy obávat, že byste
nesprávnou instalací ohrozili svou bezpečnost.

Základem je potom pravidelné čištění stěračů, a to alespoň jednou měsíčně. Také vhodným používáním šetříte jejich životnost. Námrazu z okna odstraňujte vždy škrabkou na okna, přimrzlé stěrače neodtrhávejte. Nestírejte na sucho. Pokud byste si s posouzením kvality vašich stěračů nevěděli rady, přijeďte na jakoukoliv z našich 18 provozoven a my vaše stěrače prohlédneme a poradíme vám. Objednávku můžete provést také telefonicky na čísle 800 900 860 anebo pomocí e-mailu na
callcentrum@carglass.cz.

30. 12. 2020