Carglass®

Výměna stěračů před zimou

Vymena steracu pred zimou

Nepodceňujte pravidelnou výměnu stěračů – závisí na ní komfort a hlavně bezpečnost jízdy. Jak poznat, že je stěrače potřeba vyměnit?

Za bezpečnou jízdou stojí perfektní výhled z okna

Perfektní výhled z vozu je základní podmínkou bezpečné jízdy. Abyste měli čisté sklo i za nepříznivého počasí, vždy před jízdou zkontrolujte stav stěračů. I jediná vteřina, kdy přes čelní sklo něco přehlédnete, totiž může mít fatální následky. Přesto většina řidičů pravidelnou výměnu stěračů podceňuje.

Jak často měnit stěrače?

My v Carglass, jakožto přední poskytovatelé služeb spojených s opravou a výměnou autoskel, doporučujeme výměnu stěračů minimálně dvakrát do roka – na jaře a na podzim. (Případně i častěji, pokud jsou opotřebené nebo pokud vyměňujete poškozené čelní sklo.)

Přes zimu působí na stěrače mráz a led a používáme je častěji, proto není divu, že gumičky rychleji ztvrdnou, zpuchří či popraskají. Přes léto se naopak mohou stěrače vlivem vysokých teplot zkroutit a nestírají pak rovnoměrně po celé ploše.

Jak poznám, že přišel čas na výměnu stěračů?

 • zanechávají na skle šmouhy nebo pruhy
 • v některých místech nestírají vůbec
 • při stírání dělají hluk

Rovněž doporučujeme stěrače vyměnit zároveň při výměně čelního skla. Pokud by totiž došlo k tomu, že starý stěrač poškrábe nově vyměněné sklo, na pojišťovně tuto škodu neuplatníte a museli byste ji hradit z vlastních finančních prostředků.

Správný výběr a odborná montáž

Naši zaměstnanci na pobočkách vám s výměnou stěračů rádi pomohou. Nejprve vybereme vhodný typ a rozměr pro vaše vozidlo. Na trhu je několik variant a velikostí, které by při neodborném nákupu nemusely na váš vůz pasovat a zbytečně byste utratili peníze. Na našich pobočkách jsou k zakoupení skladem nebo na objednávku kvalitní, ale zároveň cenově dostupné stěrače značky Bosch. Zakupte stěrače u nás a jejich instalaci vám provedeme zcela zdarma!

Jak se o stěrače potom starat? Základem je pravidelné čištění, a to alespoň jednou měsíčně. Námrazu z okna odstraňujte vždy škrabkou na okna, přimrzlé stěrače neodtrhávejte. Nezapínejte stěrače zbytečně a nestírejte nasucho – šetříte tak jejich živostnost. Váháte, jestli už by stěrače potřebovaly vyměnit, nebo ještě chvíli vydrží? Přijeďte na jakoukoliv z našich 18 provozoven, my vaše stěrače prohlédneme a poradíme vám. Objednávku můžete provést také telefonicky na čísle 800 550 510 nebo pomocí e-mailu na web@carglass.cz.

Sdílet článek na sociálních sítích

Facebook
Twitter
LinkedIn

Potřebujete opravit nebo vyměnit autosklo? Ať máte sklo pojištěné nebo ne volejte 800 550 510 nebo nezávazně poptejte možnosti řešení

Zavoláme Vám zpět
Nezávazná poptávka

Nová Carglass® pobočka v Praze!

Dnes přinášíme skvělé zprávy! Už brzy vás přivítáme na nové pobočce Carglass® v Praze – Holešovicích, kterou otevíráme od 1.8.2023.   S velkou radostí proto zveme (nejen)

Tento web provozuje společnost Carglass®. Společnost respektuje důvěrné (osobní) informace všech, bez výjimky, osob, které web navštívili, i těch, kteří využívají služby poskytované webem; v tomto ohledu se Společnost snaží chránit důvěrnost osobních údajů (informace nebo soubor informací o jednotlivci, který je identifikován nebo může být konkrétně identifikován), čímž vytváří a poskytuje nejpohodlnější podmínky pro používání služeb webu každému uživateli.

Tyto zásady ochrany osobních údajů a ochrany osobních údajů (dále jen „zásady“) stanoví postup, při kterém společnost zpracovává osobní údaje, typy osobních údajů, které se shromažďují, účely používání těchto osobních údajů, interakce společnosti s třetími stranami, bezpečnostní opatření na ochranu osobních údajů. přístup k osobním údajům, jakož i kontaktní informace uživatele o přístupu, provádění změn, blokování nebo mazání vašich osobních údajů a řešení jakýchkoli dotazů ohledně praxe ochrany osobních údajů.

Další informace najdete v zásadách ochrany osobních údajů.

Napište nám zprávu  17

  VIN kód vozu, 17 písmen a číslic, naleznete mj. na „malém i velkém” technickém průkazu Vašeho vozidla.

  Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů za účelem vyřízení mého požadavku a dále potvrzuji, že jsem se seznámil se zásadami pro zpracování osobních údajů *

  Zavoláme vám zpět, stačí zadat vaše údaje   Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů za účelem vyřízení mého požadavku a dále potvrzuji, že jsem se seznámil se zásadami pro zpracování osobních údajů *