Vymena steracu pred zimou

Výměna stěračů před zimou

Nepodceňujte pravidelnou výměnu stěračů – závisí na ní komfort a hlavně bezpečnost jízdy. Jak poznat, že je stěrače potřeba vyměnit?

Za bezpečnou jízdou stojí perfektní výhled z okna

Perfektní výhled z vozu je základní podmínkou bezpečné jízdy. Abyste měli čisté sklo i za nepříznivého počasí, vždy před jízdou zkontrolujte stav stěračů. I jediná vteřina, kdy přes čelní sklo něco přehlédnete, totiž může mít fatální následky. Přesto většina řidičů pravidelnou výměnu stěračů podceňuje.

Jak často měnit stěrače?

My v Carglass, jakožto přední poskytovatelé služeb spojených s opravou a výměnou autoskel, doporučujeme výměnu stěračů minimálně dvakrát do roka – na jaře a na podzim. (Případně i častěji, pokud jsou opotřebené nebo pokud vyměňujete poškozené čelní sklo.)

Přes zimu působí na stěrače mráz a led a používáme je častěji, proto není divu, že gumičky rychleji ztvrdnou, zpuchří či popraskají. Přes léto se naopak mohou stěrače vlivem vysokých teplot zkroutit a nestírají pak rovnoměrně po celé ploše.

Jak poznám, že přišel čas na výměnu stěračů?

  • zanechávají na skle šmouhy nebo pruhy
  • v některých místech nestírají vůbec
  • při stírání dělají hluk

Rovněž doporučujeme stěrače vyměnit zároveň při výměně čelního skla. Pokud by totiž došlo k tomu, že starý stěrač poškrábe nově vyměněné sklo, na pojišťovně tuto škodu neuplatníte a museli byste ji hradit z vlastních finančních prostředků.

Správný výběr a odborná montáž

Naši zaměstnanci na pobočkách vám s výměnou stěračů rádi pomohou. Nejprve vybereme vhodný typ a rozměr pro vaše vozidlo. Na trhu je několik variant a velikostí, které by při neodborném nákupu nemusely na váš vůz pasovat a zbytečně byste utratili peníze. Na našich pobočkách jsou k zakoupení skladem nebo na objednávku kvalitní, ale zároveň cenově dostupné stěrače značky Bosch. Zakupte stěrače u nás a jejich instalaci vám provedeme zcela zdarma!

Jak se o stěrače potom starat? Základem je pravidelné čištění, a to alespoň jednou měsíčně. Námrazu z okna odstraňujte vždy škrabkou na okna, přimrzlé stěrače neodtrhávejte. Nezapínejte stěrače zbytečně a nestírejte nasucho – šetříte tak jejich živostnost. Váháte, jestli už by stěrače potřebovaly vyměnit, nebo ještě chvíli vydrží? Přijeďte na jakoukoliv z našich 18 provozoven, my vaše stěrače prohlédneme a poradíme vám. Objednávku můžete provést také telefonicky na čísle 800 550 510 nebo pomocí e-mailu na web@carglass.cz.

26. 5. 2021