Carglass®

Výměna stěračů před zimou

Vymena steracu pred zimou

Nepodceňujte pravidelnou výměnu stěračů – závisí na ní komfort a hlavně bezpečnost jízdy. Jak poznat, že je stěrače potřeba vyměnit?

Za bezpečnou jízdou stojí perfektní výhled z okna

Perfektní výhled z vozu je základní podmínkou bezpečné jízdy. Abyste měli čisté sklo i za nepříznivého počasí, vždy před jízdou zkontrolujte stav stěračů. I jediná vteřina, kdy přes čelní sklo něco přehlédnete, totiž může mít fatální následky. Přesto většina řidičů pravidelnou výměnu stěračů podceňuje.

Jak často měnit stěrače?

My v Carglass, jakožto přední poskytovatelé služeb spojených s opravou a výměnou autoskel, doporučujeme výměnu stěračů minimálně dvakrát do roka – na jaře a na podzim. (Případně i častěji, pokud jsou opotřebené nebo pokud vyměňujete poškozené čelní sklo.)

Přes zimu působí na stěrače mráz a led a používáme je častěji, proto není divu, že gumičky rychleji ztvrdnou, zpuchří či popraskají. Přes léto se naopak mohou stěrače vlivem vysokých teplot zkroutit a nestírají pak rovnoměrně po celé ploše.

Jak poznám, že přišel čas na výměnu stěračů?

 • zanechávají na skle šmouhy nebo pruhy
 • v některých místech nestírají vůbec
 • při stírání dělají hluk

Rovněž doporučujeme stěrače vyměnit zároveň při výměně čelního skla. Pokud by totiž došlo k tomu, že starý stěrač poškrábe nově vyměněné sklo, na pojišťovně tuto škodu neuplatníte a museli byste ji hradit z vlastních finančních prostředků.

Správný výběr a odborná montáž

Naši zaměstnanci na pobočkách vám s výměnou stěračů rádi pomohou. Nejprve vybereme vhodný typ a rozměr pro vaše vozidlo. Na trhu je několik variant a velikostí, které by při neodborném nákupu nemusely na váš vůz pasovat a zbytečně byste utratili peníze. Na našich pobočkách jsou k zakoupení skladem nebo na objednávku kvalitní, ale zároveň cenově dostupné stěrače značky Bosch. Zakupte stěrače u nás a jejich instalaci vám provedeme zcela zdarma!

Jak se o stěrače potom starat? Základem je pravidelné čištění, a to alespoň jednou měsíčně. Námrazu z okna odstraňujte vždy škrabkou na okna, přimrzlé stěrače neodtrhávejte. Nezapínejte stěrače zbytečně a nestírejte nasucho – šetříte tak jejich živostnost. Váháte, jestli už by stěrače potřebovaly vyměnit, nebo ještě chvíli vydrží? Přijeďte na jakoukoliv z našich 18 provozoven, my vaše stěrače prohlédneme a poradíme vám. Objednávku můžete provést také telefonicky na čísle 800 550 510 nebo pomocí e-mailu na web@carglass.cz.

Sdílet článek na sociálních sítích

Facebook
Twitter
LinkedIn

Potřebujete opravit nebo vyměnit autosklo? Ať máte sklo pojištěné nebo ne volejte 800 550 510 nebo nezávazně poptejte možnosti řešení

Pobočka Carglass ® v Brně v novém!

Brněnská pobočka Carglass ® se na vás těší v nových modernějších prostorách. Víme, že dokonalý dojem dělají nejen služby, ale i design. Proto jsme pro vás

Jak často měnit kapaliny v autě

Každý řidič ví, že pravidelná údržba auta je klíčem k jeho spolehlivosti a bezpečné jízdě. Jeden z nejdůležitějších aspektů péče o vaše vozidlo je pravidelná

Přepis auta – převod vlastnictví vozidla

Prodáváte nebo kupujete auto z druhé ruky? Kromě samotného obchodu vás čeká i oficiální převod vozu na jiného majitele. Jak správně postupovat a co k tomu potřebujete?

Jak pečovat o auto v zimě

Zimní počasí bývá někdy výzva nejen pro řidiče, ale i samotná auta. Jak se o vůz co nejlépe starat, aby vás nezradil ani ve chvíli,

Zavoláme vám zpět, stačí zadat vaše údaje  Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů za účelem vyřízení mého požadavku a dále potvrzuji, že jsem se seznámil se zásadami pro zpracování osobních údajů *

  Tento web provozuje společnost Carglass®. Společnost respektuje důvěrné (osobní) informace všech, bez výjimky, osob, které web navštívili, i těch, kteří využívají služby poskytované webem; v tomto ohledu se Společnost snaží chránit důvěrnost osobních údajů (informace nebo soubor informací o jednotlivci, který je identifikován nebo může být konkrétně identifikován), čímž vytváří a poskytuje nejpohodlnější podmínky pro používání služeb webu každému uživateli.

  Tyto zásady ochrany osobních údajů a ochrany osobních údajů (dále jen „zásady“) stanoví postup, při kterém společnost zpracovává osobní údaje, typy osobních údajů, které se shromažďují, účely používání těchto osobních údajů, interakce společnosti s třetími stranami, bezpečnostní opatření na ochranu osobních údajů. přístup k osobním údajům, jakož i kontaktní informace uživatele o přístupu, provádění změn, blokování nebo mazání vašich osobních údajů a řešení jakýchkoli dotazů ohledně praxe ochrany osobních údajů.

  Další informace najdete v zásadách ochrany osobních údajů.