Carglass®

Překvapivé riziko: Jak můžou vadné stěrače ohrozit vaši bezpečnost?

Stěrače na autě

Kdy jste naposledy kontrolovali stěrače na svém autě? Tenhle zdánlivě banální úkon mnoho řidičů často přehlíží, ale na bezpečnost a komfort řidiče i posádky má přitom významný vliv. Dobrý výhled skrze čelní i zadní sklo je základ a bez stěračů to nejde. Právě ony ze skel odstraňují vodu, sníh a nečistoty a starají se, aby na nich řidiči nic nepřekáželo – základní předpoklad bezpečné jízdy. V Carglass je péče o autoskla náš denní chleba, proto nově rozšiřujeme služby o prodej a montáže stěračů.

 

Jak už jsme si řekli výše, hlavní úkol stěračů je udržovat sklo na autě čisté, beze šmouh a skvrn a odvádět ze skla pryč vodu při dešti nebo sněžení. Hlavně v zimě, kdy nám cestování znepříjemňují časté srážky, špatná viditelnost a špinavé silnice se bez správně fungujících stěračů opravdu neobejdete.

Důležité je také používat kvalitní kapalinu do ostřikovačů (hlídejte si také správnou směs pro dané období – zimní nezamrzá ani při nízkých teplotách, letní se zase nebude v horkých dnech odpařovat zbytečně rychle).

 

Stěrače byste měli před jízdou pravidelně kontrolovat, jestli jsou gumičky pružné a po celé délce dobře přiléhají k vodícím lištám i ke sklu auta. Jsou na gumičkách praskliny, odchlipují se nebo jsou na stírané ploše vynechaná místa či šmouhy? Varovné znamení je i pískání nebo přeskakování stěrače. Pokud jste některý z těchto problémů na svých stěračích objevili, znamená to, že přišel čas na jejich výměnu.

Jak často byste stěrače měli měnit? Ideální je jednou až dvakrát do roka, ale záleží i na dalších faktorech (jak často a jak moc stěrače zatěžujete při jízdě, jestli auto parkujete venku kde je vystavené povětrnostním vlivům, nebo ho míváte v suché garáži se stálou teplotou).

 

Nedostatečný výhled z vozidla je jednou z častých příčin dopravních nehod. Pokud v kritickém momentu přehlédnete překážku, přebíhající zvíře či dokonce chodce nebo cizí auto, malér je na světě. A pokud se defekt na stěračích projeví ve vysoké rychlosti na dálnici či v hustém provozu kde nemáte možnost situaci hned vyřešit, bývá pozdě.

Rizikem nehody to ale nekončí. Špatně fungující stěrače můžou také poškodit samotné sklo auta. Oprava nebo výměna vás pak vyjdou výrazně dráž než včasná výměna stěračů za nové. Nevykašlat se na prevenci a před jízdou běžně kontrolovat i stěrače se proto opravdu vyplatí.

 

Díky naší nové službě prodeje a montáže stěračů je teď jejich výměna ještě jednodušší. Máme na výběr široký sortiment stěračů pro všechny běžné značky a typy aut. Naši odborně proškolení technici vám s výběrem nejvhodnějších stěračů rádi poradí a namontují je na váš vůz.

 

AKCE! Při opravě nebo výměně čelního skla máte montáž stěračů nyní ZDARMA. Pokud u nás v rámci servisu zakoupíte i nové stěrače, jejich namontování tak už neplatíte. 

Výměnu stěračů provádíme na počkání a můžete se objednat hned několika způsoby – kontaktujte nás telefonickye-mailem nebo online formulářem přímo na našich stránkách.

Pak už jen stačí dorazit v objednaný čas na vámi vybranou pobočku Carglass a stěrače vám obratem vyměníme za nové. Pro zákazníky opravy nebo výměny čelního skla navíc zcela zdarma.

 

Sdílet článek na sociálních sítích

Facebook
Twitter
LinkedIn

Potřebujete opravit nebo vyměnit autosklo? Ať máte sklo pojištěné nebo ne volejte 800 550 510 nebo nezávazně poptejte možnosti řešení

Pobočka Carglass ® v Brně v novém!

Brněnská pobočka Carglass ® se na vás těší v nových modernějších prostorách. Víme, že dokonalý dojem dělají nejen služby, ale i design. Proto jsme pro vás

Jak často měnit kapaliny v autě

Každý řidič ví, že pravidelná údržba auta je klíčem k jeho spolehlivosti a bezpečné jízdě. Jeden z nejdůležitějších aspektů péče o vaše vozidlo je pravidelná

Přepis auta – převod vlastnictví vozidla

Prodáváte nebo kupujete auto z druhé ruky? Kromě samotného obchodu vás čeká i oficiální převod vozu na jiného majitele. Jak správně postupovat a co k tomu potřebujete?

Zavoláme vám zpět, stačí zadat vaše údaje    Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů za účelem vyřízení mého požadavku a dále potvrzuji, že jsem se seznámil se zásadami pro zpracování osobních údajů *

    Tento web provozuje společnost Carglass®. Společnost respektuje důvěrné (osobní) informace všech, bez výjimky, osob, které web navštívili, i těch, kteří využívají služby poskytované webem; v tomto ohledu se Společnost snaží chránit důvěrnost osobních údajů (informace nebo soubor informací o jednotlivci, který je identifikován nebo může být konkrétně identifikován), čímž vytváří a poskytuje nejpohodlnější podmínky pro používání služeb webu každému uživateli.

    Tyto zásady ochrany osobních údajů a ochrany osobních údajů (dále jen „zásady“) stanoví postup, při kterém společnost zpracovává osobní údaje, typy osobních údajů, které se shromažďují, účely používání těchto osobních údajů, interakce společnosti s třetími stranami, bezpečnostní opatření na ochranu osobních údajů. přístup k osobním údajům, jakož i kontaktní informace uživatele o přístupu, provádění změn, blokování nebo mazání vašich osobních údajů a řešení jakýchkoli dotazů ohledně praxe ochrany osobních údajů.

    Další informace najdete v zásadách ochrany osobních údajů.