Carglass®

Oprava skla scelením

Oprava skla scelenim

Poškozené čelní sklo? Neriskujte pokutu a řešte ho co nejdříve! Nabízíme rychlou opravu scelením, kdy není nutné sklo měnit.

Opravu skla vždy řešte co nejdříve

Věděli jste, že dle platné legislativy je poškození skla ve většině případů považováno za technickou závadu a vozidlo s poškozeným čelním sklem není způsobilé pro provoz na pozemních komunikacích ?

Takové vozidlo ohrožuje bezpečnost silničního provozu a stává se rizikem, jak pro provozovatele, tak i pro osoby cestující ve vozidle. Provozovatel se navíc vystavuje hrozbě finančního postihu ze strany PČR.

Přitom řešení tohoto problému je poměrně snadné. Je založeno na opravě drobného poškození tlakovou aplikací speciální pryskyřice. Tato metoda opravy se nazývá scelení. Výsledkem scelení je obnovení pevnosti v místě poškození a dosažení opticky téměř totožných vlastností jaké mělo sklo původně.

Hlavní výhody opravy autoskla před jeho výměnou jsou:

 • Rychlost realizace. Nečekáte na dodání čelního skla. Navíc celá operace trvá přibližně 30 minut.
 • Časově flexibilní oprava i v místě dle požadavku klienta.
 • Oprava je bezpečná a homologovaná (vydání certifikátu pro STK).
 • Ekologicky šetrná metoda. 
 • Úspora finančních prostředků před klasickou výměnou.

Aby bylo možné čelní sklo scelit může mít defekt maximální průměr 4 cm.

Měl by se nacházet minimálně 6 cm od okraje skla a neměl by zasahovat do výhledu řidiče.

Každá prasklina na skle se může začít zvětšovat. Proto neváhejte a řešte poškození co nejdříve, ušetříte si tak případné další starosti.

Oprava skla je šetrná k životnímu prostředí

Oprava skla scelením ušetří 90% emisí CO2, které by byly do ovzduší vypuštěny v případě výměny čelního skla. Nedochází k demontáži skla a použito je pouze malé množství speciální pryskyřice. Ve společnosti Carglass® se snažíme myslet ekologicky a proto opravu skla scelením doporučujeme ve všech případech, kdy je to technicky možné. 

Postup při opravě skla tzv. scelením

Nové technologie nám přispěly k modernější a efektivnější opravě drobných prasklin na čelním skle. Oprava čelního skla scelením se provádí z venkovní strany přímo na skle bez nutnosti jeho demontáže. Nejprve se odbrousí a odvrtá poškozená část pro odstranění nečistot. Následně se odsaje pomocí podtlakové pumpy vzduch ze všech prasklinek a nahradí se speciální pryskyřicí, která se díky podtlaku dostane do všech míst praskliny a zabraňuje jejímu dalšímu rozšiřování.  Již není nutné, aby technik mechanicky nastavoval množství aplikované pryskyřice, moderní přístroj ART (Advanced Repair Technology) od společnosti Belron totiž provede scelení v několika krocích s minimálními zásahy technika. Ve finální fázi scelování se pomocí UV lampy pryskyřice vytvrdí a místo opravy se očistí a vyleští. Po provedení opravy získává sklo svou původní pevnost a klient obdrží potvrzení o provedení homologované opravy. 

Praskliny na skle vždy řešte okamžitě. Vlivem nečistot, teplotních výkyvů a nárazů větru se každá prasklina zvětšuje. Objednat se u nás můžete na telefonu 800 550 510, e-mailové adrese web@carglass.cz, případně můžete využít náš rezervační formulář.

Sdílet článek na sociálních sítích

Facebook
Twitter
LinkedIn

Potřebujete opravit nebo vyměnit autosklo? Ať máte sklo pojištěné nebo ne volejte 800 550 510 nebo nezávazně poptejte možnosti řešení

Pobočka Carglass ® v Brně v novém!

Brněnská pobočka Carglass ® se na vás těší v nových modernějších prostorách. Víme, že dokonalý dojem dělají nejen služby, ale i design. Proto jsme pro vás

Jak často měnit kapaliny v autě

Každý řidič ví, že pravidelná údržba auta je klíčem k jeho spolehlivosti a bezpečné jízdě. Jeden z nejdůležitějších aspektů péče o vaše vozidlo je pravidelná

Přepis auta – převod vlastnictví vozidla

Prodáváte nebo kupujete auto z druhé ruky? Kromě samotného obchodu vás čeká i oficiální převod vozu na jiného majitele. Jak správně postupovat a co k tomu potřebujete?

Jak pečovat o auto v zimě

Zimní počasí bývá někdy výzva nejen pro řidiče, ale i samotná auta. Jak se o vůz co nejlépe starat, aby vás nezradil ani ve chvíli,

Zavoláme vám zpět, stačí zadat vaše údaje  Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů za účelem vyřízení mého požadavku a dále potvrzuji, že jsem se seznámil se zásadami pro zpracování osobních údajů *

  Tento web provozuje společnost Carglass®. Společnost respektuje důvěrné (osobní) informace všech, bez výjimky, osob, které web navštívili, i těch, kteří využívají služby poskytované webem; v tomto ohledu se Společnost snaží chránit důvěrnost osobních údajů (informace nebo soubor informací o jednotlivci, který je identifikován nebo může být konkrétně identifikován), čímž vytváří a poskytuje nejpohodlnější podmínky pro používání služeb webu každému uživateli.

  Tyto zásady ochrany osobních údajů a ochrany osobních údajů (dále jen „zásady“) stanoví postup, při kterém společnost zpracovává osobní údaje, typy osobních údajů, které se shromažďují, účely používání těchto osobních údajů, interakce společnosti s třetími stranami, bezpečnostní opatření na ochranu osobních údajů. přístup k osobním údajům, jakož i kontaktní informace uživatele o přístupu, provádění změn, blokování nebo mazání vašich osobních údajů a řešení jakýchkoli dotazů ohledně praxe ochrany osobních údajů.

  Další informace najdete v zásadách ochrany osobních údajů.