Carglass®

Co přinesl Best of Belron 2022

Best of Belron 2022 Barcelona

Best of Belron 2022 je za námi a my vám přinášíme výběr toho nejzajímavějšího z letošního ročníku.

Celkem 28 mechaniků se zúčastnilo finále soutěže Best of Belron, které odstartovalo ve středu 29.6. ve španělské Barceloně. Každý z finalistů se musel nejdříve prokázat jako ten nejlepší ve své zemi. Bylo tím pádem zaručeno, že jedenáctý ročník soutěže bude vyrovnaný ve všech směrech.

Po příjezdu do hlavního města Katalánska dostali reprezentanti chvilku na aklimatizaci, seznámení se se soutěžním prostředím, soupeři a nějaké to občerstvení. Netrvalo však dlouho a český zástupce Tomáš Moro a ostatní soutěžící byli postaveni před první zkoušku, kalibraci kamery.

Best of Belron 2022 Tomáš Moro

Best of Belron 2022 rekalibrace kamery Tomáš Moro

“Jestli mě něco zaskočilo, tak to byl začátek. Hned od prvních chvil se pracovalo ve vysokém tempu. Měli jsme si k jednotlivým disciplínám připravit správné pracovní pomůcky a nářadí. Chvilku trvalo, než se člověk zorientoval. Jinak jsem ale v zápalu boje stres, trému, nebo cokoliv jinýho necítil. Jen jsem se soustředil na to, co mám dělat,” prozradil Tomáš k úvodním momentům.

Po zahřívacím kole následoval úvodní ceremoniál, kde byly představeny všechny zastupující země a jejich šampioni. Ti byli navíc seznámeni s dalšími úkoly, které je v rámci soutěže čekají. Od této chvíle proto věděli, že veškeré úkony budou plnit na modelu vozu Toyota C-HR a po zbytek Best of Belron již budou vše dělat zároveň. V barcelonské hale byl dostatek prostoru na to, aby měl každý mechanik při práci komfort. Jejich výkonům přihlíželo kolem 1600 diváků a v tuto chvíli měli možnost sledovat další pokračování. Přišel čas ukázat své dovednosti při výměně skel, konkrétně zadního a bočního.

 

“Byl jsem stále v jednom kole, takže nebyl čas na to, podívat se jak to jde ostatním. Vím ale, že základní postupy měli všichni stejné. To jestli někdo začne zleva doprava, nebo zprava doleva, to už je detail. Ale používání pomůcek, bezpečnost práce apod., to si hlídají všichni a postupy jsou tam víceméně jednotné” odpověděl Tomáš Moro na otázku, zda se třeba i něco přiučil od soupeřů.

 

V rámci dvoudenní akce zvládli pořadatelé pro mechaniky vymyslet i některé záludnější úkoly. Jedním z nich byl takzvaný “Mystery Event”. Standardem Belronu a všech jeho zástupců je vždy vrátit zákazníkovi vozidlo v co nejlepším stavu. Do vozidel tedy pořadatelé nastražili všechno možné: odpadky, peníze, cennosti. Něco pod sedačky, pod kobereček, a na všechna ta místa, kam se i sám provozovatel vozu pravděpodobně podívá jednou za rok. Tenhle úkol měl prověřit jak pozornost mechaniků, tak i jejich morální kodex.

Best of Belron 2022 Tomáš Moro scelení čelního skla

Pak už soutěžící čekala poslední dvě finální kola. Scelení a výměna čelního skla. Tomáš nám prozradil, že tou dobou už se cítil sebevědomě, aklimatizoval se a dle jeho názoru to byly i jeho nejsilnější disciplíny.

Tedy, skoro nejsilnější. V rámci toho všeho totiž přísní rozhodčí hodnotili ještě jednu důležitou věc. Přístup k zákazníkům. Pokaždé, když mechanici nějaké sklo měnili, kalibrovali, čistili auto apod., nehodnotil se jen postup a technická zdatnost, ale i přístup, ochota a úsilí, jaké technici vynaložili do komunikace s klienty. A právě tady Tomáš zabodoval nejvíc. V kategorii Customer service se umístil na prvním místě a udělal tak ohromný dojem na všechny zúčastněné.

 

“Nevěděli jsme ani, jaké kategorie se vlastně hodnotí. Takže jsem očekával klasický stupínek vítězů od prvního do třetího místa a i když jsem se po soutěži cítil dobře, nečekal jsem, že by pronesli moje jméno. Takže jsem byl hodně překvapený, když mě vyhlásili jako vítěze této kategorie,” odpověděl Tomáš na otázku, zda čekal, že zazní jeho jméno.

Best of Belron 2022 Tomáš Moro na podiu

Pro český Carglass je to velký úspěch a věříme, že se v dalších ročnících soutěže bude opakovat. Na závěr vám přinášíme kompletní přehled všech vítězů soutěže Best of Belron.

 

Celkové vyhlášení vypadalo následovně:

USA

Portugalsko

Turecko

 

Dále se pak umístily (bez určeného pořadí): Nový Zéland, Austrálie a Belgie.

 

Vyhlášeni byli dále vítězové jednotlivých kategorií a to:

 

Boční sklo – Irsko

Scelení – Lotyšsko a Litva

Kalibrace – Německo

Mystery event – Rakousko

Zákaznický servis – Česká republika – Tomáš Moro

 

 

Sdílet článek na sociálních sítích

Facebook
Twitter
LinkedIn

Potřebujete opravit nebo vyměnit autosklo? Ať máte sklo pojištěné nebo ne volejte 800 550 510 nebo nezávazně poptejte možnosti řešení

Zavoláme Vám zpět
Nezávazná poptávka

Jak pečovat o auto v zimě

Zimní počasí bývá někdy výzva nejen pro řidiče, ale i samotná auta. Jak se o vůz co nejlépe starat, aby vás nezradil ani ve chvíli,

Silniční cestování 2 – Evropa

Přinášíme vám druhý díl článku na téma silničního cestování. Jestli vám unikl první díl, přečtete si ho tady: Silniční cestování 1. Tentokrát se podíváme na

Zavoláme vám zpět, stačí zadat vaše údaje    Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů za účelem vyřízení mého požadavku a dále potvrzuji, že jsem se seznámil se zásadami pro zpracování osobních údajů *

    Tento web provozuje společnost Carglass®. Společnost respektuje důvěrné (osobní) informace všech, bez výjimky, osob, které web navštívili, i těch, kteří využívají služby poskytované webem; v tomto ohledu se Společnost snaží chránit důvěrnost osobních údajů (informace nebo soubor informací o jednotlivci, který je identifikován nebo může být konkrétně identifikován), čímž vytváří a poskytuje nejpohodlnější podmínky pro používání služeb webu každému uživateli.

    Tyto zásady ochrany osobních údajů a ochrany osobních údajů (dále jen „zásady“) stanoví postup, při kterém společnost zpracovává osobní údaje, typy osobních údajů, které se shromažďují, účely používání těchto osobních údajů, interakce společnosti s třetími stranami, bezpečnostní opatření na ochranu osobních údajů. přístup k osobním údajům, jakož i kontaktní informace uživatele o přístupu, provádění změn, blokování nebo mazání vašich osobních údajů a řešení jakýchkoli dotazů ohledně praxe ochrany osobních údajů.

    Další informace najdete v zásadách ochrany osobních údajů.